Buzdan Kılıçlar Latife Tekin

ISBN:

Published:

Paperback

136 pages


Description

Buzdan Kılıçlar  by  Latife Tekin

Buzdan Kılıçlar by Latife Tekin
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 136 pages | ISBN: | 4.78 Mb

Leri şarupdiende tisika cemi deriz bizler eşyalarımıza. Yani Yoksullar ülkesinin sınırlarını gösteren harita.Karnımızı doyurmak için çırpındığımız her ânı eşyalarımızda dondurup saklamamız boşuna değildir. Soluk alıp verdiğimizi, geçmişte de varMoreLeri şarupdiende tisika cemi deriz bizler eşyalarımıza.

Yani Yoksullar ülkesinin sınırlarını gösteren harita.Karnımızı doyurmak için çırpındığımız her ânı eşyalarımızda dondurup saklamamız boşuna değildir. Soluk alıp verdiğimizi, geçmişte de var olduğumuzu kendimize kanıtlama ihtiyacı içindeyiz. Bedenlerimizi ve ruhlarımızı dünyanızın saldırılarından korumak için kurduğumuz şaşırtıcı, mucizevi savunma sistemimizin kıymetli bir parçasıdır dekorlarımız.Bu kadar sır verdiğim yeter!Latife Tekin Buzdan Kılıçlarda gecekondu mahallesinde yaşayan üç kardeşin öyküsü anlatıyor: Halilhan, Mesut ve Hazmi Sunteriler.

Üç kardeş, yakın arkadaşları Goginin de yardımıyla, iflas eden ortak şirketlerini canlandırmaya çalışırlar. Ancak Halilhanın şirket parasıyla aldığı araba, kardeşlerin arasında bir tümsek gibi durur ve her fırsatta içlerinden birinin tökezlemesine sebep olur. Latife Tekin yoksul bir mahalledeki pılık pırtık adamların, kazandıkları parayla kente ucundan eklemlenen ama tekrar büyük şehrin gür sesinden ürküp dağılan insanların hayatlarını anlatıyor. Yoksulluğa acınacak bir durum gibi yaklaşmadan, tepeden bakmadan...Latife Tekin edebiyatımızın en önemli sürgün yazarlarından.-Jale Parla-Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Buzdan Kılıçlar":


zasilatelstvi.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us