Beyefendiler Gonçalo M. Tavares

ISBN:

Published:

Paperback

272 pages


Description

Beyefendiler  by  Gonçalo M. Tavares

Beyefendiler by Gonçalo M. Tavares
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 272 pages | ISBN: | 4.23 Mb

Kendine özgü mantığıyla Bay Valéry, ansiklopedi tutkusuyla Bay Henri, kara bir mizahla başarıyı ele alan Bay Brecht, özgün düşünme biçimiyle Bay Juarroz, yürüyüşe çıkmış matrak Bay Calvino ve ormandaki sadece kendisine ait kulübesinde Bay Walser...MoreKendine özgü mantığıyla Bay Valéry, ansiklopedi tutkusuyla Bay Henri, kara bir mizahla başarıyı ele alan Bay Brecht, özgün düşünme biçimiyle Bay Juarroz, yürüyüşe çıkmış matrak Bay Calvino ve ormandaki sadece kendisine ait kulübesinde Bay Walser... Gonçalo M. Tavaresin kaleminden dökülen entelektüel ve şiirsel harikalara Rachel Caianonun neşeli desenleri eşlik ediyor.

Yazının beyefendilerinin mahallesi okurunu bekliyor.Gonçalo M. Tavares, hayalgücüne dayalı kurmacanın geçerli bağlarıyla ilişkisini kopararak ve benzersiz bir hayalgücüyle donanmış olarak Portekizin edebiyat sahnesine daldı. Tavares büyük bir ustalıkla çok özel bir dil kullanıyor, ve bu özel dili öyle bir uyguluyor ki onun artık bir kriter olduğunu söylemek -şimdilerde yeteneklerinin tadını çıkardığımız genç romancıları kesinlikle küçümsemiyorum- abartı sayılmaz- artık kurmaca yazında Gonçalo öncesi ve Gonçalo sonrasından söz ediliyor.

Sanırım ona sunabileceğim en büyük övgü bu. Bence otuz yıl sonra, hatta belki daha da önce Nobel Ödülünü alacaktır, bu bir kehanet ama sanırım doğru çıkacak. Ancak ödülü aldığında onu kucaklamak için buralarda olamayacağıma üzülüyorum.-José Saramago, Defterler-Gonçalo M. Tavares harika, portatif bir mahalle yaratmış. Bay Brecht ve arkadaşlarının yaşadığı, yiyip içtiği mahalle, şaşırtıcı özgünlükte bir yapıt.-Enrique Vila Matas, El Pais-Not: Beyefendiler Gonçalo M.

Tavaresin 10 kitaplık Mahalle (O Bairro) serisinin 6 kitabının bir arada yayınlanmış versiyonudur.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Beyefendiler":


zasilatelstvi.com

©2010-2015 | DMCA | Contact us